Kokybes vadyba

Kokybės vadyba 

ISO 9001 ir kt.

ISO 9001   bene labiausiai žinomas pasaulyje tarptautiniu lygiu pripažintas kokybės vadybos sistemų standartas, kurį paskelbė Tarptautinė standartizacijos organizacija (ISO). Jis tinka visoms organizacijoms, tiek verslo, tiek valstybinėms, tiek gamybos, paslaugų ir prekybos, nesvarbu, kokio jos dydžio ir kokia jų veikla.

Aqap 2110   tai NATO parengti projektavimo, vystymo ir gamybos užtikrinimo reikalavimai. AQAP (Allied Quality Assurance Publications) yra gynybos produktų ir (ar) paslaugų kokybės užtikrinimo sistemų standartų, kuriuos sukūrė NATO (North Atlantic Treaty Organization), grupė. AQAP standartas yra neatsiejama sutarčių, sudarytų gynybos tiekimo grandinėje su NATO narėmis, dalis. Todėl AQAP reikalavimų dokumentai yra svarbūs rangovams ir įmonėms, norinčioms vykdyti tokias sutartis. AQAP 2110:2016 – tai NATO parengti kokybės užtikrinimo reikalavimai, skirti produkto ir (ar) paslaugos projektavimui, vystymui ir gamybai.

Vertinimą pagal AQAP 2110:2016 reikalavimus galime atlikti, jei organizacija taip pat turi įsidiegusi ir kokybės vadybos sistemą pagal ISO 9001:2015 standarto reikalavimus.

Kokybės vadybos standartai, skirti tam tikroms pramonės šakoms:

Automobilių - IATF 16949

IT – ISO 20000

Kosmetikos – ISO 22716: 2007 standarte pateikiamos kosmetikos gaminių gamybos, kontrolės, laikymo ir gabenimo gairės. 

Aviacijos – AS/EN/JISQ 9100 yra tarptautiniu mastu pripažinta kokybės sistema, pritaikyta aviacijos pramonei. Šiaurės Amerikoje šis standartas žinomas kaip AS 9100, Europoje – kaip EN 9100, o Japonijoje –JISQ 9100. Standartą pripažįsta ir jo laikosi pagrindinės aviacijos pramonės gamybos įmonės, įskaitant „Airbus“, „Boeing“, GEAE ir „Rolls-Royce“. Tiesą sakant, sertifikavimas pagal AS 9100 jau yra tapęs pagrindiniu reikalavimu, kurį visos šios bendrovės taiko savo tiekėjams. ISO 9000 reikalavimais paremtame AS 9100 itin didelis dėmesys skiriamas kokybei, saugai ir visų sričių technologijoms visame šios pramonės šakos veiklos sektoriuje ir visoje tiekimo grandinėje. Jis taikomas tiek civilinei, tiek karinei aviacijai.