News

Technologiniai sprendimai pandemijos apribojimų fone

Apr. 27 2021

Pandemijai ir COVID-19 virusui vis dar apgaubus pasaulį, Bureau Veritas grupė remiasi pažangiais technologiniais sprendimais ir įrankiais, kurie leidžia nenutrūkstamai teikti paslaugas savo klientams. Tokius sprendimus sėkmingai pritaikė ir UAB „Bureau Veritas Lit“ pramonės skyriaus komanda. Kaune naujai pastatytai UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“ buvo atlikta nuotolinė inspekcija su tarp Lietuvos ir Prancūzijos pasiskirsčiusia komanda. 

„Dėl keliavimo apribojimų iš Prancūzijos negalėjus atvykti Bureau Veritas techniniams specialistams, buvo surastas sprendimas atlikti nuotolinę inspekciją su vaizdo ir garso pagalba. Pačioje jėgainėje apsilankė mūsų vietinis inžinierius-inspektorius, tam pasitelkdamas specialų įrankį – technologiškai pažangius ir tam pritaikytus akinius, kuriuos specialiai iš Prancūzijos atsiuntė mūsų kolegos. Visą vaizdą ir garsą tiesiogiai transliavo į Prancūziją, kur šios srities techninė komanda galėjo tiesiogiai vadovauti inspekcijai, apžiūrėti reikalingas pastato ir įrangos vietas, susirinkti būtinus duomenis“ – pasakoja Paulius Vasiliauskas, UAB „Bureau Veritas Lit“ pramonės skyriaus vadovas.
 

Paulius Vasiliauskas, Pramonės skyriaus vadovas/Bendrovės nuotr.

Paulius Vasiliauskas, Pramonės skyriaus vadovas (Bendrovės nuotr.)

„Kadangi tokia pirminė inspekcija Kauno kogeneracinėje jėgainėje truko tik vieną dieną, Prancūzijos specialistams nebuvo verta keliauti į Lietuvą tokiam trumpam laikui, nes būtų tekę atlikti saviizoliaciją tiek Lietuvoje, tiek grįžus į Prancūziją. Tam tikslui radome gana paprastą ir optimalų techninį sprendimą – modernius ir tokiai veiklai pritaikytus akinius, kurie dėl savo specifikos leidžia pateikti puikios raiškos vaizdą bei garsą. Akinių programinė įranga puikiai gali būti susieta per „Bluetooth“ ryšį su MS Teams komunikacijos platforma, kurią kasdienėje veikloje naudojame tiek savo darbo kompiuteriuose, tiek išmaniuosiuose telefonuose. Žinant visus globalius apribojimus, susirgimo rizikas, taip atlikome savo planuotą pirminę inspekciją pas klientą Kaune. Tokie sprendimai leis sutaupyti tiek laiko, tiek kelionės sąnaudų ir ateityje“ – teigia Paulius Vasiliauskas.

UAB „Bureau Veritas Lit“ pramonės skyriaus komanda, bendradarbiaudama su Prancūzijos Bureau Veritas energetikos kompetencijų centru, Kauno kogeneracinėje jėgainėje atliko bandymų testus prieš paleidžiant jėgainę savarankiškam veikimui.