SLAPUKŲ POLITIKA

„BUREAU VERITAS“ slapukų naudojimas

Pranešame, kad bendrovė „Bureau Veritas“ (toliau – „Bureau Veritas“, mes) savo Svetainėje naudoja slapukus arba kitus sekiklius [www.bureauveritas.lt] (toliau – Svetainė).

Pagal šią politiką jie gali būti įdiegti jūsų galutiniame įrenginyje pagal jūsų priimtus ar bet kuriuo metu išreikštinus pasirinkimus ir sprendimus.

„Bureau Veritas“ išdėstė šią politiką jums informuoti ir skaidrumui užtikrinti, kad daugiau žinotumėte apie:

 • tvarkomos informacijos kilmę ir tikslą, kai naršote Svetainėje;
 • savo teises dėl „Bureau Veritas“ naudojamų slapukų ar kitų sekiklių.


KAS YRA SLAPUKAS?

Slapukai ar panašūs sekikliai – tai duomenys, kuriuos naudoja serveris, kad į naudotojo naršyklę nusiųstų informaciją apie būseną, o naršyklė, savo ruožtu, vėl parsiųstų informaciją apie būseną į pirminį serverį.

Informacija apie būseną gali reikšti, pavyzdžiui, seanso ID, kalbą, galiojimo pabaigos datą ir pan.

Slapukai naudojami informacijai apie būseną saugoti tol, kol jie veikia, kai naršyklė prisijungia prie skirtingų svetainės puslapių arba kai naršyklė atitinkamai grįžta į tą svetainę.

KOKIU TIKSLU NAUDOJAMI SVETAINĖS SLAPUKAI?

Slapukus ir kitus sekiklius naudojame toliau nurodytais tikslais:


Slapukai, kurie būtinai reikalingi, siekiant palengvinti naršymą Svetainėje

Tokie slapukai ypač skirti:

 • naudotojo patirčiai optimizuoti ir naršymui lengvinti, ypač nustatant techninius naršymo maršrutus (kelius);
 • išsaugoti informaciją, pagal kurią interneto naudotojas pamatęs slapukų informacijos reklamą toliau naršė, tokiu būdu leisdamas mums įterpti slapukus į jo galutinį įrenginį.

Funkciniai slapukai

Tokie slapukai skirti:

 • Svetainei prie jūsų pageidavimų pritaikyti dėl to, kas turi būti pateikta jūsų galutiniame įrenginyje (kalba, valiuta, raiška, operacinė sistema, konfigūracija, svetainių pateikimo konfigūracija pagal jūsų naudojamą galutinį įrenginį ir jo vietą ir pan.);
 • tam tikrai informacijai, kurią įvedate į Svetainę, prisiminti, siekiant palengvinti ir suasmeninti kitą jūsų naršymą.


Slapukai, kurie seka, kaip naudojama Svetainė (auditorijos vertinimas)

Tokie slapukai padeda mums suprasti jūsų sąveiką su Svetaine (lankomiausi puslapiai, naudojamos programėlės ir pan.); tokie slapukai naudojami statistikos duomenims rinkti arba skirtingiems pateikimo būdams įvertinti, siekiant padidinti susidomėjimą mūsų paslaugomis ir jų ergonomiškumą.

Socialinių tinklų slapukai (kuriuos naudoja trečiosios šalys)

Šie slapukai leidžia dalytis savo nuomone Svetainėje ir jos turiniu socialiniuose tinkluose (pvz., mygtukai „Dalytis“ arba „Patinka“ socialiniuose tinkluose).Socialinių tinklų programėlės Svetainėje, kaip minėta pirmiau, tam tikrais atvejais gali leisti atitinkamiems socialiniams tinklams nustatyti jūsų tapatybę, net jeigu nespaudžiate ant programėlės mygtuko. Toks mygtukas leidžia atitinkamam socialiniam tinklui sekti, ką ar kaip naršote Svetainėje, vien dėl to, kad jūsų atitinkama socialinio tinklo paskyra suaktyvinta jūsų prietaise (atviras seansas), kol naršote.
Rekomenduojame peržiūrėti tokių socialinių tinklų politiką, kad žinotumėte, kokiais tikslais naudojama jūsų naršymo metu surenkama informacija. Tokia politika leis jums priimti sprendimus dėl tokių socialinių tinklų, ypač nustatant kiekvieno jų paskyros naudojimą.

SLAPUKAI, KURIEMS REIKALINGAS JŪSŲ SUTIKIMAS

Tam tikriems slapukams įdiegti reikalingas jūsų sutikimas. Be to, kai pirmą kartą lankotės mūsų Svetainėje, pateikiant informaciją Svetainės pagrindinio puslapio reklaminiame skyde jūsų klausiama, ar sutinkate, kad būtų diegiami tokios rūšies slapukai. Slapukai suaktyvinami tik jums sutikus, tiesiog toliau naršant Svetainėje. Savo sprendimą galite keisti bet kuriuo metu įvairiais būdais. Apie tai galite sužinoti skiltyje „Kaip valdyti slapukus?“

KAIP VALDYTI SLAPUKUS?

Valdyti slapukus ir kitus sekiklius galima keliais būdais. 

Galima nustatyti naršyklę, kad ji:

 • priimtų visus slapukus arba
 • sistemiškai juos atmestų, arba 
 • pasirinkti, kurie slapukai jums priimtini pagal jų savininkus (leidėjus).

Taip pat galima nustatyti naršyklę, kad ji prieš diegdama slapukus juos priimtų ar atmestų kiekvienu atskiru atveju. Taip pat reguliariai per naršyklę slapukus iš prietaiso galima ištrinti.

Nepamirškite atitinkamai nustatyti savo skirtingų galutinių įrenginių (planšetinių kompiuterių, išmaniųjų telefonų, kompiuterių ir pan.) naršyklių.

Atkreipkite dėmesį, kad kiekvienos naršyklės nuostatos dėl slapukų ir atitinkamų sprendimų valdymo skiriasi. Daugiau informacijos apie tai galima rasti savo naršyklės pagalbos meniu – čia sužinosite, kaip pakeisti slapukų parinktis. 

 •  „Opera

  Slapuko registracija galutiniame įrenginyje atliekama tik jums pageidaujant; savo pageidavimus nemokamai galite išreikšti bet kuriuo metu, nustatydami parinktis savo naršyklėje.

Jeigu jūsų naršyklė nustatyta taip, kad priimtų slapukus jūsų prietaise, puslapiuose esantys slapukai ir turinys, kurį žiūrėjote, gali būti laikinai saugomi tam skirtoje jūsų įrenginio vietoje. Juos bus galima skaityti tik per jų persiuntėją.

Ir atvirkščiai, galite nustatyti naršyklę taip, kad slapukai būtų atmetami. Tokiu atveju dėmesį reikėtų atkreipti į tai, kad, atsisakius slapukų, tam tikros parinktys, puslapiai ar vietos Svetainėje gali tapti nepasiekiami (pvz., jeigu mėginsite naudotis mūsų turiniu ar paslaugomis, kurioms teikti reikia nustatyti jūsų tapatybę, arba jeigu mes ar mūsų paslaugų teikėjai techninio suderinamumo tikslais negali atpažinti jūsų naršyklės, kurią naudojate savo galutiniame įrenginyje, naudojamos kalbos ir pateikimo parinkčių arba šalies, kurioje yra jūsų galutinis įrenginys). Neatsakome už suprastėjusių mūsų paslaugų veikimo pasekmes dėl to, kad negalime įrašyti savo slapukų ar naudoti slapukų, kurie būtini tinkamam funkcionavimui ir kurių atsisakėte ar kuriuos ištrynėte.